Portret na Londyn

To był drugi w kolejności film z pełnego procesu pirograficznego który wykonałem.
Kupiłem sprzęt, poćwiczyłem jak się nim sprawnie obsługiwać i wziąłem się do pracy.
Muszę w tym momencie pochwalić markę Xiaomi, bo podłączona do sieci w trybie nagrywania kamera sportowa, mimo iż nagrzewa się niesamowicie, to podczas wielogodzinnych sesji nagraniowych nie zawiodła mnie ani razu. Dobry zakup – tak po prostu.
Dla Jakub wykonałem deskę o wymiarach 30 na 30 cm. Kwadratowa, niestandardowa, ale bardzo subtelna.

Nie było sytuacji w których drżały mi ręce, nie pociłem się ze starachu ani też nie martwiłem się
o efekty. To było skomplikowane wyzwanie, ale podszedłem do niego spokojnie, biorąc pod uwagę każdy wariant wydarzeń. Bądź co bądź, spędziłem przy takiej desce ponad 20 godzin, co tak naprawdę do końca nie jest policzalne. Nie da się siąść od północy i do 8 wieczorem skończyć portretu i jeszcze przespać się cztery godzinki (wbrew pozorom). Wykonanie takiego portretu jest po prostu skomplikowane. Przyjemne, ale skomplikowane.

Co do zdjęcia, to spodobało mi się z dwóch powodów. Widać na nim ogrom miłości którą emanuje ta dwójka, a także jest na nim wiele wiele drobnych detali. Lubię wykonywać szczegółowe zdjecia, trudniejsze. Takie elementy stwarzają wyzwanie. Stwarzają możliwość sprawdzenia się, doszlifowania umiejętności oraz nauczenia się nowych. Nie jest wcale tak łatwo wykonać odbicie baneru wyprzedażowego na witrynie sklepowej w centrum handlowym w Bromley – jednej z większych dzielnicy Londynu, czy wypalić rozkładany parasol przy wejściu do „Strattons Jewellers”. To jest właśnie w tym piękne. Skomplikowane, ale piękne! Skomplikowanie ale ekscytujące. Ekscytujące, a tak mozolne i czasochłonne.
I może w przybliżeniu nie wszystko wychodzi tak idealnie jak na zdjęciach, ale patrząc z szerszej perspektywy – na szczęście wychodzi w ogóle.

To była pierwsza deska, którą wysłałem poza granice Polski, było mi bardzo miło, gdy w końcu to do mnie dotarło, że wysyłam portret do Anglii. To było już ponad rok temu…

Zrobiłem zdjęcie, nagrałem film, trochę przyspieszyłem i jest 🙂
Jest pod spodem, zajrzyjcie z ciekawości sami!Format: 30×30 cm.

Leave a Reply

Translate