Portrety weselne

Czy wykonanie dwóch bliźniaczych portetów jest niewykonalne? – Absolutnie nie!

Oczywiście trzeba się bardzo micno postarać, ponieważ zamysł był taki, by wręczyć rodzicom pary młodej portrety ich dzieci, więc nie było mowy o skrajnych różnicach pomiędzy jednym obrazem, a drugim. Zadbać trzeba przedewszystkim o to, by na pierwszy, na drugi, a nawet na trzeci rzut oka nie było widać wyraźnych różnic.
Zadanie pozornie proste, na szczęście pomagał mi fakt, że zdjęcie które dostałem do pracy było dobrze wykonane i ładne. Po prostu. Zarówno kobieta, jak i mężczyzna uśmiechnięta, facet – przystojny, u boku jego urocza druga połowa.
I choć miałem obawy czy oba portrety weselne wyjdą mi dostatecznie podobne to po całym procesie zostały one przeze mnie rozwiane.Dwa portrety weselne formatu a4, gdzie detale były dobrze widoczne (cały czas wspominam o tym jak są ważne – szczegóły, szczegóły… mam tutaj na myśli dobrą jakość zdjęcia, możliwość zobaczenia i przybliżenia najdrobniejszych szczegółów na zdjęciu, dokładne policzenie zębów, cienie na brwiach, ilość rzęs czy ułożenie włosów na głowie! Czy to ma znaczenie? – Oczywiście! Widoczność takich elementów szalenie pomaga potem w procesie tworzenia portretu na drewnie, daje możliwość bardziej realistycznego oddania wyglądu twarzy, mimiki, uczuć które składają się w piękną całość).Miałem ogromną przyjemność wykonać te portrety dla Kasi i Marka, wykonać dla nich film z procesu tworzenia, który był zaprezentowany na przyjęciu weselnym i odebrać wiele ciepłych komentarzy na temat wykonanych prac.Format: A4 (29,7×21 cm).

Leave a Reply

Translate