Pretty woman

Niewielki format deski nie robi tutaj żadnej różnicy…

Dziewczyna – bardzo ładna, choć osobiście jej nie znam i nie wiem z kim miałem do czynienia to wypalanie takiego uroczego zdjęcia było podwójną przyjemnością.
Portret wyszedł mi dobrze, powiedziałbym w tamtym momencie, że nawet bardzo dobrze, ale na przestrzeni czasu wiem, co mogłem wykonać lepiej i które elementy wykonuję lepiej obecnie niż kilkanaście miesięcy temu, więc nie będę się rozpędzał.
Patrząc krytycznym okiem – włosy wykonałbym dużo cieńsze, bardziej spójne i gęstsze, poprawiłbym jeszcze kilka detali, ale na szczęście nieznajoma z portretu nadrabia pięknym okiem i pełnymi delikatnymi ustami. Wykonując dobrze te elementy mam nadzieję, że Wasza uwaga skupi się na tych najpiękniejszych fragmentach tego drobnego portretu i wyprze moje poprzednie słowa, gdzie wytykam sobie własne błędy i małe niedociągnięcia.


Przy wypalaniu, choć potrzebna jest nieskończona ilość cierpliwości oraz spokoju, to bardzo ważne przy efekcie końcowym jest jakość zdjęcia, z którego korzystamy jako wzoru, widoczność detali które dużo łatwiej przenieść na drewno, kiedy można zobaczyć je rzeczywiście na zdjęciu, a przede wszystkim to czy zdjęcie jest ładne, bo właśnie takie wypala się najlepiej i najprzyjemniej…

…po prostu wiesz, że efekt końcowy Cię zadowoli 😉


Format: 20×20 cm.

Leave a Reply

Translate